ICSI

Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда

ІCSІ(«ІКСІ») англійською Іntra Cytoplasmіc Sperm Іnjectіon, що переводиться дослівно як "введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита". ІCSІ метод, що полягає у введенні одного сперматозоїда безпосередньо в ядро або цитоплазму яйцеклітини за допомогою тонкої скляної голки. Ембріон потім поміщають в матку, за тією ж  з схемою, що і при ЕКЗ. Дана процедура виконується, як правило, при важких формах чоловічого безпліддя, при яких істотно знижена запліднююча здатність сперми.

 Даний метод використовується:

  • При важких випадках  чоловічого безпліддя, де якість сперми не підходить для звичайного ЕКЗ (азооспермія – відсутність сперматозоїдів в еякуляті; олігозооспермія – зниження концентрації сперматозоїдів менше 2 млн./мол; астенозооспермія – менше 1 млн. активнорухомих сперматозоїдів в 1 мол еякуляту; тератозооспермія – менше 5 % сперматозоїдів нормальної будови; поєднана патологія сперми; наявність антиспермальних антитіл в еякуляті (MAR-тест більше 50%), які перешкоджають природному заплідненню навіть у випадках нормальної концентрації сперматозоїдів).
  • При отриманні сперматозоїдів хірургічним шляхом.
  •  У випадку , коли не було запліднення в попередніх циклах ДРТ.
  • Після заморозки яйцеклітин.
  • Цикли, в котрих здійснюється генетичне дослідження ембріонів.
  • Вік жінки старше 38 років.

Техніка проведення процедури ІCSІ

ІCSІ проводиться в день пункції фолікулів. Маніпуляцію проводять тільки на зрілих яйцеклітинах при наявності першого полярного тільця.

За допомогою мікроінструментів під мікроскопом вибирається сперматозоїд доброї якості. Він вміщується в мікроголку, за допомогою якої здійснюється прокол блискучої оболонки яйцеклітини, потім сперматозоїд вводять в цитоплазму яйцеклітини. У такий спосіб проводиться запліднення всіх одержаних при пункції яйцеклітин.

Введення сперматозоїда в яйцеклітину (техніка процедури ICSI)

  1. Мікроголка зі сперматозоїдом.
  2. Полярне тільце яйцеклітини.
  3. Фіксуюча піпетка.

Результати ICSI

Частота настання вагітності після проведення ICSI не відрізняється від такої в середньому при звичайній програмі іn vіtro і становить 40-45 %.

Показники частоти запліднення при ICSI можуть коливатися від 30 до 80%. Немає гарантії, що кожна з яйцеклітин після проведення процедури заплідниться. Нездатність яйцеклітини до запліднення й ділення може бути пов'язана із труднощами самої процедури (ушкодження яйцеклітини), а також з якістю самих статевих клітин. Так, наприклад, при виборі сперматозоїдів для ICSI зовні вони можуть бути доброї якості (рухливість і будова), але містити хромосомні аномалії. Якість яйцеклітин також впливає на результати проведення ІCSІ й усю програму запліднення in vitro.

Деякі генетичні порушення в чоловіків призводять до порушення сперматогенезу (процес утворення сперматозоїдів) і до безпліддя. Таким подружнім парам показане лікування методом іn vіtro із проведенням ІCSІ. При проведенні мікроманіпуляції сперматозоїди з генетичними порушеннями можуть запліднити яйцеклітини. Для зведення до мінімуму ризику передачі генетичного захворювання перед початком лікування проводиться комплексне обстеження подружньої пари, особливо чоловіка, включаючи генетичне консультування.