Допоміжний хетчинг

RI Saturn 5 Active laser система - найбільш сучасний метод допоміжного хетчингу для підвищеня імовірності імплантації ембріону. 

Допоміжний хетчинг при ЕКЗ

Незважаючи на те, що сучасна медицина в останні роки помітно «зробила крок вперед», далеко не у всіх випадках лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій з першої спроби завершується настанням довгоочікуваної вагітності. Щоб покращити ефективність проведених процедур, на сьогоднішній день розроблений ряд певних методик, що підвищують шанси на імплантацію ембріона і подальший благополучний його розвиток. Одна з них - допоміжний хетчинг (Від англ. To hatch out, що означає «вилупитися з яйця»).

Що таке допоміжний хетчинг і з якою метою він проводиться?

Людський ембріон на ранніх стадіях свого розвитку оточений в блискучу прозору оболонку (латинська назва «zonae pellucidae»). Ця «захисна шкаралупа» виконує видоспецифічну бар’єрну функцію, забезпечуючи вибіркове надходження поживних речовин до ембріону, дозволяє вберегти його від механічних пошкоджень. У процесі поділу клітин під дією особливих природніх механізмів і ферментів вона стоншується і в певний час (зазвичай на 5-7 добу після запліднення) розривається і «сповзає», що дозволяє ембріону вийти з неї і успішно імплантуватися у внутрішню слизову оболонку матки - ендометрій.

Однак з певних причин цей процес, як в природних так і в лабораторних умовах, протікає далеко не завжди правильно, що перешкоджає подальшому настанню вагітності. І саме таку проблему при проведенні екстракорпорального запліднення фахівці вирішують за допомогою допоміжного хетчинга - штучного надсічення блискучої оболонки ембріона в умовах лабораторії. Дана процедура підвищує ймовірність імплантації ембріона і подальшого прогресування вагітності.

  

Допоміжний хетчинг в центрах ЕКО почали застосовувати ще на початку 90-х років минулого століття. З того часу  із розвитком сучасних технологій процедура була істотно вдосконалена. Так, на сьогоднішній день існує кілька методик проведення даної маніпуляції, кожна з яких має свої особливості: хімічний, механічний, ферментативни та хетчинг з допомогою лазерного випромінювання. 

В медичному центрі репродуктивного здоров'я "ДАМІЯ" з даною метою лікарі-ембріологи продоводять найбільш сучасний метод – активний лазерний хетчинг за допомогою RI Saturn 5 Active laser системи. Використання простого лазерного хетчингу вимагає складних маніпуляцій для ембріолога. RI Saturn 5 Active laser система провела революцію в техніці хетчінгу і біопсії у всьому світі. Хетчинг із 5 Active laser системою значно скорочує тривалість самої процедури, знижує можливість пошкодження ембріону і ліквідує потребу механічного відриву клітин. Використовуючи режим біопсії, лікар - ембріолог намалює пряму чи криву лінію вздовж блискучої оболонки, вибирає кількість і розмір отворів, а потім просто "стріляє" лазером. Лазер проводить розріз точно по обраному шляху, тим самим не потрібно більше маніпулювати тримаючою піпеткою. Це сама досконала система на сьогоднішній день!

Незважаючи на те, що допоміжний хетчінг вже багато років вважається рутинною процедурою, його доцільно застосовувати далеко не у всіх випадках проведення програм ДРТ. Так, дослідження показали, що в одних ситуаціях хетчинг є особливо актуальним, а в інших він ніяк не впливає на частоту настання вагітності.

Тому фахівцями встановлено ряд можливих показань до проведення даної маніпуляції в програмах ЕКЗ:

  • вік жінки 35 років і більше;
  • кілька попередніх невдалих спроб ЕКЗ;
  • дефекти блискучої оболонки;
  • перенесення ембріонів після кріоконсервації.

У даних випадках методика допоміжного хетчингу може бути найбільш ефективна. Крім того, вона безпечна для матері і майбутньої дитини, тому за рішенням лікаря-репродуктолога і за згодою пари може успішно застосовуватися для лікування безпліддя за допомогою програм ДРТ.