Будуючи міст між наукою та практикою

4-6 листопада 2016 року в Парижі відбувся черговий з’їзд Оваріального клубу – унікального щорічного зібрання провідних експертів в галузі репродуктивної медицини, імунології та гінекології (вчених, лікарів та ембріологів) для навчання і дискусії у сфері функціонування яєчників, з наукового та клінічного аспектів.

Лікарі Медичний центр репродуктивного здоров'я "Дамія", були єдиними представниками з України та першими дізналися про те, що: 
Широкого позитивного відголосу отримали спеціальні середовища для активації яйцеклітин, які покращують їхню якість і сприяють розвитку здорового ембріона, у пацієнтів з неодноразовими невдалими спробами ЕКЗ.

Багато всесвітньо визнаних спеціалістів зі США, Канади та Європи все частіше схиляються до «м’яких» протоколів стимуляції, у лікуванні безпліддя (хоча думки науковців в певних випадках розходилися). Однозначною і незаперечною є тенденція щодо індивідуального підходу в лікуванні подружніх пар з безпліддям. І як уже неодноразово звучало на багатьох з’їздах і зібраннях спеціалістів репродуктивної сфери медицини – вік є основним і найбільш прогностичним критерієм успіху у лікуванні безпліддя.

Також вперше було продемонстровано модель розвитку людського ембріону до 14 дня з моменту запліднення, так як усі доступні раніше дані, були отримані виключно від тварин.

Оваріальний клуб є місцем, де дослідники і клініцисти презентують свої новітні дослідження і дискутують одне з одним. Як результат – все більше методик, схем лікування та технологій стають доступними для практикуючих лікарів у допомозі нашим пацієнтам.