Чому Voluson S8 з 3D-датчиком є суперпомічником гінеколога та репродуктолога?

Ця делікатна проблема увійшла в буденне життя по всьому світу і назва її сумна - “безплідний шлюб”. Якщо кількість подібних випадків досягає у популяції 15%, тоді проблематика набуває державного значення. Кожна країна підходить до надання допомоги по-своєму, враховуючи соціальні, ментальні  та юридичні чинники. За статистикою кожна 5-та пара в Україні стикається з труднощами при плануванні вагітності. Отже, рубікон перейдено і вимагає прицільної уваги фахівців.Ніхто не буде заперечувати, що якісна діагностика є запорукою ефективного лікування.
Проблеми порожнини матки та ендометрія часто діагностуються при безплідді та невиношуванні. У пацієнток, які планують ЕКЗ, патологія ендометрія виявляється в 22% випадків.Після невдалої спроби ЕКЗ- в 77,5%. 3D- датчик відкриває нові можливості трьохвимірної ехографії в порівнянні з двохвимірною. Тому проведення УЗД з використанням 3D-датчика є доступним неінвазивним методом діагностики при високій ефективності, що дозволяє виявити або запідозрити проблему та скерувати жінку на проведення гістероскопії, наприклад, ще до переносу ембріона в порожнину матки.Це  підвищує шанси на успіх допоміжних репродуктивих технологій та значно економить кошти пацієнтів.
3D-ехографія незамінна для діагностики:
- Хронічного ендометриту
- Поліпів ендометрія
- Гіперплазії та раку ендометрія
- Аденоміозу та міом
- Аномалій розвитку матки
- Візуалізації розміщення внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) або ускладнень, спричинених ВМК
Хронічний ендометрит є надзвичайно розповсюдженим діагнозом в практиці гінекологів та  репродуктологів. Згідно рішенню XVIII Всесвітнього конгресу акушерів-гінекологів (FIGO, 2008) цей діагноз виставляється абсолютно всім жінкам, котрі в анамнезі мали завмирання вагітності раннього терміну, без проведення додаткових обстежень. Два з трьох (63%) викиднів обумовлені саме хронічним ендометритом. Він часто-густо  є причиною негативних спроб ЕКЗ. Оперативні втручання в порожнину матки, переривання вагітності, особливо першої, також провокує хронічний запальний процес внутрішньої оболонки матки.Непрямими ознаками хронічного ендометриту є:
• Фіброз базального шару
• Витончення та асиметрія передньої та задньої стінки ендометрія
• Атрофія ендометрія ( товщина менше 7 мм)
• Поліпоз ендометрія
Технологія Volume CT View застосовується для оцінки структури та контурів ендометрія, характеру його кровопостачання. Опція гістограми дозволяє точно визначити індекс васкуляризації.
Доплерометрія кровотоку маткових артерій оцінює здатність ендометрія до забезпечення імплантації ембріона. Діастолічний кровотік та трьохшарова структура ендометрія виступають цінними прогностичними критеріями. При підвищенні індексу пульсації  спостерігається збільшення судинного опору кровотоку і дозволяє зробити висновок про зниження вірогідності настання вагітності.
Поліпи-своєрідний  “чужорідний об’єкт”, який також не дозволяє ембріону “прижитися” в ендометрії. При застосуванні 3D- датчика специфічність УЗД збільшується з 68 до 86% в порівнянні з двохвимірним дослідженням. Точність визначення  кількості поліпів з 60 до 93%, локалізації з 80 до 96%.
Для діагностики гіперплазії ендометрію основним параметром зазвичай є вимірювання його товщини в першу фазу менструального циклу. Насправді об’єм ендометрія виступає більш достовірним в диференціальній діагностиці доброякісних гіперпластичних процесів та раку. Про онкопатологію свідчить об’єм ендометрія більше 13 см3.
Для жінок з субмукозними міоматозними вузлами трьохвимірна ехографія є раціональною на передопераційному етапі. Режим багатопланової реконструкції дозволяє обрати оптимальний метод лікування. При цьому точність УЗД у визначенні типу міоми збільшується з 55 до 91%, визначення локалізації - з 79 до 98%.
3D- ехографія дозволяє повністю оцінити форму порожнини матки при підозрі на аномалію розвитку. У цих випадках дослідження варта проводити в секреторну фазу в В-режимі.
При застосуванні ВМК трьохвимірна ехографія дає повну інформацію про розташування контрацептиву, його цілісність та стан оточуючих структур. Це важливо, коли ВМК встановлюється на тривалий термін (5 років) або коли контрацептив не змогли знайти при проведенні двохвимірної діагностики.
В якості методу контролю 3D- ехографія застосовується в післяопераційний період внутрішньоматкових втручань, які супроводжуються ускладненнями. Ангіографія підвищує специфічність УЗД з 50 до 71%, точність з 67 до 91%.
Будьте в тренді, робіть УЗД за допомогою 3D!

Українська