Мастер-клас "Гістероскопія: теорія та практики"

17 листопада 2017 року відбувся перший Майстер-клас в рамках проекту «Гістероскопія: теорія та практики» для лікарів акушер-гінекологів, які займаються та освоюють майстерність гістероскопії. Майстер-клас проводили д. мед.наук, професор кафедри акушерства та гінекології післядипломної освіти ІФНМУ Кишакевич Ірина Тарасівна та к.мед.наук, репродуктолог Медичного центру репродуктивної медицини ДАМІЯ Коцабин Наталія Володимирівна.  

Гістероскопія дає лікарю унікальну можливість одночасної діагностики та лікування патології порожнини матки. Гістероскопіст повинен особисто контролювати камеру, інструменти, розширення порожнини і все інше використовуючи лише свої руки. Даний метод використовує цервікальний канал для входу в порожнину матки, тому гістероскопії ще називають хірургією без розрізів. Більшість маніпуляцій може бути проведена в амбулаторних умовах з мінімальним періодом реабілітації. Сучасні гістерорезектоскопи, які дозволяють лікарю одночасно використовувати як моно- так і біполярну електроенергію, маючи при цьому лише 5,3 мм в діаметрі, забезпечують безболісне, щадне, але в той же час ефективне лікування будь якої патології порожнини матки. Окреме місце має гістероскопія у пацієнтів з безпліддям.

Місія майстер класу – ділитися практичним досвідом з лікарями які розпочинають свій шлях у гістероскопії. Майстер-клас включає базові знання по техніці гістероскопії, принципу роботи обладнання та інструментів, вимогам до обладнання. В ході майстер класу учасників ознайом із сучасними підходами в лікуванні патології порожнини матки, новинками обладнання; а також забезпечити знання про можливі ускладнення та ризики.

Майстер клас включає практичні навички маніпуляції гістероскопом на муляжі.

«Гістероскопія повинна займати чільне місце в кінці навчання гінекології і не повинно бути місця для імпровізації»,

Giampietro Gubbini.

 
 
 
Українська