В Івано-Франківську почали проводити повну генетичну діагностику ембріонів

Медичний центр репродуктивного здоров’я «ДАМІЯ» уперше в Західному регіоні України почав проводити доімплантаційну генетичну діагностику ембріона PGD. Це означає, що вітепер на Прикарпатті є можливість дослідити ембріон на наявність генетичної патології, визначити здоровий ембріон і завагітніти з ним.

22047270_743574385840883_553574166_o

Діагностика потрібна для подружніх пар та жінок зокрема:

  1. як метод лікування при багаторазових викиднях;
  2. як метод лікування при повторних невдалих спробах штучного запліднення;
  3. для народження здорової дитини у жінок старшого репродуктивного віку;
  4. щоб запобігти народженню дитини з генетичними захворюваннями.

Статисти стверджують, що близько 70% викиднів – у випадку як природної вагітності, так і при екстракорпоральному заплідненні – стаються через невиношування вагітності або через порушення процесу імплантації. Основною причиною цього є генетичні аномалії, які виникають в ембріонах з різних причин. Найчастіше патологія пов’язана з порушеннями під час дозрівання яйцеклітини. Причиною може стати й успадкування генетичної патології від батьків або порушення в самому процесі розвитку ембріону.

22070117_743574422507546_1422146143_o

Саме для того, щоб заздалегідь визначити, чи має ембріон патології, та щоб забезпечити виношування здорової вагітності, у медичному центрі «ДАМІЯ» почали використовувати новітній метод доімплантаційної генетичної діагностики. Метод полягає у тому, що ембріолог центру «Дамія» досліджує клітини оболонки 5-денного ембріона, який отримали у циклі екстракорпорального запліднення.

Аби отримати клітини (провести біопсію) ембріона, за добу роблять допоміжний хетчинг – у центрі «ДАМІЯ» використовують перевірену систему RI Saturn 5 Active laser. Завдяки хетчингу кілька клітин зовнішнього шару бластоцисти на момент біопсії стають доступними для мікроманіпуляцій. Клітини самого ембріона залишаються недоторканими, тому процедура повністю безпечна для майбутньої дитини.

Процедуру у центрі «ДАМІЯ» проводить сертифікований спеціаліст із лабораторної генетики за підтримки харківської клініки репродуктивної медицини імені академіка В. І. Грищенка.

Ембріони після біопсії заморожують, а отримані біоптати аналізують сучасним методом NGS – Next Generation Sequencing (планування наступного покоління). Тобто досліджують 23 пари хромосом – весь геном. Переносять у матку жінки тільки той ембріон, який має «правильні» хромосоми.

 

Українська