Трансфер бластоцисти

Планшетний інкубатор ESCO  - це 6-ти камерний інкубатор, де ембріони кожної жінки мають індивідуальну камеру. Це дозволяє лікарю отримувати доступ до ембріонів в одній камері, не зачіпаючи сусідні. Таким чином можна уникнути шкідливих наслідків від коливань в температурі і газах, викликаних частим відкриванням інкубатора

Бластоциста – це ембріон на 5-6 день його розвитку, що складається із двох основних популяцій клітин: трофектодерма (зовнішній епітеліальний шар, що відповідає за імплантацію ембріона і дає в подальшому початок більшості екстраембріональних структур) та внутрішня клітинна маса (з неї формуються всі структури ембріона та хоріон).

У той час,  як велика кількість запліднених яйцеклітин розвиваються до трьохденного ембріона,  тільки 40% з цих ембріонів розвиваються до бластоцисти. Таким чином, бластоцисти є групою  ембріонів з більш високою ймовірністю настання  вагітності. Але, тільки в ідеальних умова, наближених до природніх, можливе культивування ембріонів до 5-го дня їхнього розвитку.

Чому трансфер бластоцистів?

Вибір ембріонів

Відомо, що щонайменше 50% ембріонів (і навіть більше - у жінок старше 40 років) є нежиттєздатними, і у багатьох з них розвиток до стадії бластоцисти не відбувається (велика частина цих ембріонів мають хромосомні або генетичні дефекти). Частота імплантації ембріонів на стадії бластоцисти складає приблизно 37-40%, тоді як на більш ранніх стадіях – приблизно 22-24%. Тому культивування до стадії бластоцисти відкриває більші можливості для відбору «кращих” ембріонів, робить більш фізіологічним момент попадання ембріонів в порожнину матки, а також значно збільшує процент імплантації. Важливим трансфер бластоцисти є також у конкретних ситуаціях. Наприклад, у випадку  повторних невдалих спроб ЕКЗ;  коли по медичних показах для жінки небажана багатоплідна вагітність, а операція редукції не прийнятна.

Отже, перевага трансферу бластоцист полягає в можливості відібрати ембріони з точки зору їх якості та потенціалу імплантації. Але важливо розуміти, що для кожної ситуації – різна тактика. Тому лікарі та ембріологи медичного центру репродуктивного здоров’я «Дамія» розглядають кожну пару, як окремий випадок та застосовують індивідуальний підхід до неї.