Вимушене збереження фертильності - онкопрофілактика

Збереження фертильності - це можливість для жінки стати мамою навіть якщо виявили рак.

Збереження фертильності – це можливість, яку сучасна репродуктивна медицина надає жінкам, котрі з певних причин потребують відкласти материнство.

Якщо говорити простими словами, то фертильність – це здатність до зачаття.

Кому рекомендована процедура:

  • жінки у яких діагностовано рак, які будуть лікуватися хіміотерапією або променевою терапією;
  • жінки з аутоімунними захворюваннями, які потребують хіміотерапії, трансплантації кісткового мозку;
  •  жінки, що мають ризик повторної операції на яєчниках, наприклад, з приводу ендометріозу;

Вагітність, пологи, грудне вигодовування – всі ці періоди в житті жінки прекрасні. Рано чи пізно кожна жінка починає замислюватись та не уявляє свого життя без материнства. 

Це важливо пам'ятати!

Хромосомні аномалії в ембріонах людини можуть призвести до невдалої імплантації або викидня. Ці аномалії є загальними і їх частота збільшується зі збільшенням віку матері, від приблизно 40% у здорових донорів яйцеклітин до 80% у пацієнтів від 41 до 42 років. З віком жінки зростає кількість анеуплоїдій в ембріонах. Також, з віком зростає частота відсутності імплантації навіть здоровим ембріоном.

 

Кора яєчників містить обмежену кількість фолікулів, яка поступово зменшується протягом життя жінки внаслідок через атрезії. Радіотерапія та хіміотерапія прискорюють природне зменшення кількості фолікулів і перешкоджають їх дозріванню. Яєчники не можуть регенерувати, тому це може призвести до передчасного виснаження функції яєчників.

Кількість первинних фолікулів, які виживають після хіміотерапії, залежить відбагатьох факторів, таких як:вік, тип раку, використовуваний агент (хіміотерапія або променева терапія), дози та кількість циклів.

Звісно ж не всі втрачають свою репродуктивну здатність, але продовження менструації не є синонімом фертильності. Хоча функція яєчників може бути відновлена, якість яйцеклатин, як правило, не є оптимальною.

Для вагітних жінок, які мали рак у дитинстві, спостерігається вищий рівень викиднів, а також більша частка внутрішньо утробної затримки розвитку плода та передчасних пологів.

Допоміжні репродуктивні технології пропонують жінкам, у яких було виявлено онкологічне захворювання, або які хочуть відкласти материнство,  залишити відкритою можливість мати дітей пізніше. Один із підходів — забір і заморожування (кріоконсервація) яйцеклітин з метою їх подальшого запліднення та перенесення у порожнину матки пізніше. Крім того, можуть бути заморожені безпосередньо ембріони подружжя. Не існує оптимальної кількості яйцеклітин, яка має бути отримана в таких пацієнток, але заморожування більшої їх кількості дозволяє виконати кілька спроб запліднення invitro, що підвищує шанси на вагітність.

Для більшості жінок материнство після раку вважається дивом. Клініцисти мають відкинути старі шаблони і зрозуміти: молоді пацієнтки більше не турбуватимуться лише про збереження свого життя, а захочуть гарантовано стати матерями.

У нашому центрі ми сприяємо поліпшенню самооцінки пацієнтів, що страждають на рак, за допомогою можливостей, що можуть запропонувати різні методи допоміжних репродуктивних технологій. Поліпшення онкологічного лікування та ефективність програм раннього скринінгу призвели до того, що відновлення та виживання при деяких пухлинах значно зростає. Це збільшення очікуваної тривалості життя призвело до того, що ми повинні звертати нашу увагу на вторинні ефекти від хіміо- та променевої терапії, і в цьому відношенні функція яєчників і збереження плодючості є двома аспектами, які найбільше стосуються жінок з онкологічними захворюваннями. З цієї причини наші фахівці наполегливо працюють над тим, щоб запропонувати таким пацієнтам можливості що до народження власних здорових дітей.

Технологія збереження фертильності

Вітрифікація ооцитів стала справжнім проривом в ембріології та репродуктології, тому що заморозка яйцеклітин є набагато складнішим процесом, ніж заморозка ембріонів. По-перше, ооцит – дуже велика клітина з водонепроникними зовнішніми шарами, тому тільки спеціальні кріопротектори проникають через плазматичну мембрану. По-друге, генетична інформація в яйцеклітині (веретено поділу) дуже чутливе до впливу низьких температур, що може призвести до порушення розходження хромосом при поділі ооцита після розморозки, тобто до генетичних патологій. Для того, щоб отримати здорові яйцеклітини, потрібні дуже високі кваліфікаційні навики ембріологічної бригади і детальне дотримання всіх технологічних моментів процедури вітрифікації і розморозки клітин.

Ціна / Якість

ДAMIЯ є піонером у новітніх репродуктивних технологіях. Ми пропонуємо велику кількість варіантів лікування для досягнення найкращих результатів за оптимальними цінами.