Збереження фертильності

Добровільне збереження фертильності

Фертильність – це здатність до зачаття.Сучасна репродуктивна медицина надає можливість жінкам та чоловікам при потребі відтермінувати батьківство.

З чоловіками дещо простіше, бо теоретично вони можуть стати батьками навіть у пізньому віці.Кріоконсервація сперми рекомендується лише представникам небезпечних професій, які ще не мають дітей. В першу чергу мова йде про учасників бойових дій. Якщо чоловік одружений, то можна кріоконсервувати ембріони.

З жінками ситуація складніша.Вагітність, пологи, грудне вигодовування – всі ці періоди в житті жінки прекрасні. Рано чи пізно кожна жінка починає замислюватись та не уявляє свого життя без материнства. Однак природне призначення жінки народжувати дітей не повинно конкурувати з її правом і бажанням присвятити свою молодість творчій самореалізації, кар'єрному зростанню, спорту, подорожам. Тому жінки нерідко свідомо  відкладають материнство.

Поява бажання у жінки стати матір’ю тільки після 35-40 років може бути пов’язана з цілою низкою чинників, в першу соціально-психологічних: прагненні здобути освіту, досягнути високого професійного рівня, мати матеріальну незалежність, перевірити міцність стосунків з партнером, а також просто насолодитися життям. Здорові соціально активні жінки мають можливість заморозити "молоді" ооцити на майбутнє, коли захочуть народити дітей. Це своєрідна "система страхування" для пар, які відтерміновують народження першого нащадка після 30-річної межі.

Це важливо пам'ятати!

Хромосомні аномалії в ембріонах  можуть призвести до невдалої імплантації або викидня. Ці аномалії є загальними і їх частота збільшується зі збільшенням віку матері: від приблизно 40% у здорових донорів яйцеклітин до 35 років до 80% у пацієнтів від 41 до 42 років. У вікових жінок зростає кількість анеуплоїдій в ембріонах. Також з віком зростає частота відсутності імплантації навіть здоровим ембріоном.

Жінки, котрі зацікавлені в збереженні власних ооцитів повинніпам’ятати, що процедуру кріоконсервації оптимально проводити до 35 років. Цю межу зазвичай використовують для підбору донорів ооцитів. Деякі фахівці радять заморожувати яйцеклітини для жінок не молодше  38 років.Найраціональніше спочатку перевірити оваріальний резерв- пройти УЗД органів малого тазу з підрахунком кількості антральних фолікулів та здати аналіз крові на ФСГ і АМГ на 2-3 день менструального циклу. Навіть у молодих жінок негативно впливає на оваріальний запас наявність ендометріозу, оперативні втручання тощо.

Технологія збереження фертильності

Вітрифікація ооцитів стала справжнім проривом в ембріології та репродуктології, тому що заморозка яйцеклітин є набагато складнішим процесом, ніж заморозка ембріонів. По-перше, ооцит – дуже велика клітина з водонепроникними зовнішніми шарами, тому тільки спеціальні кріопротектори проникають через плазматичну мембрану.

По-друге, генетична інформація в яйцеклітині (веретено поділу) дуже чутливе до впливу низьких температур, що може призвести до порушення розходження хромосом при поділі ооцита після розморозки, тобто до генетичних патологій. Для того, щоб отримати здорові яйцеклітини, потрібні  кваліфіковані навики ембріологів та детальне дотримання всіх технологічних моментів процедури вітрифікації і розморозки клітин.

Спеціалісти МЦ “Дамія” володіють всіма методиками збереження фертильності!