Безпліддя у чоловіків буває двох типів – секреторний та обструктивний. У пацієнтів із секреторною формою безпліддя порушене утворення сперматозоїдів у яєчках. При обструктивному безплідді здорові сперматозоїди не можуть потрапити в еякулят через перешкоди, які утворилися на їх шляху.

Крім того, пацієнт може бути необоротно стерильний:

  • у зв’язку із вродженими особливостями організму;
  • через перенесені інфекційні захворювання (наприклад, перехворів на епідемічний паротит);
  • в результаті травм або операцій.

 

 

Виходячи з анамнезу та встановленого діагнозу, лікарем-андрологом призначається лікування.
Якщо ж усунути причину безпліддя не вдається терапевтичним шляхом, доцільним є хірургічне втручання.

У Медичному центрі «Дамія» наші кваліфіковані спеціалісти проводять малоінвазивні хірургічні операції з використанням таких методик біопсії:

  • PESA – перкутанна (через шкіру) аспірація (забір) сперматозоїдів із придатка яєчка;
  • TESA – перкутанна аспірація сперматозоїдів із тканини яєчка;
  • MESE – одержання сперматозоїдів при проведенні відкритої біопсії придатка яєчка з наступною їхньою екстракцією (забором);
  • TESE – одержання сперматозоїдів при проведенні відкритої біопсії яєчка з наступною їхньою екстракцією.

 

Аспірація (PESA, TESA) проводиться без розрізу. Спеціальною пункційною голкою зі шприцом проводиться забір матеріалу, що містить сперматозоїди, із придатка яєчка або тканини яєчка відповідно.

Відкрита біопсія (MESE, TESE) – це невелика операція, яка виконується в умовах спеціалізованого стаціонару. Для її проведення використовують одноразовий інструмент та видатковий матеріал.

Процедура за бажанням пацієнта проводиться під загальною або місцевою анестезією та триває близько 10 – 15 хвилин. На місце втручання накладається косметичний шов, який згодом розсмоктується самостійно. Час перебування пацієнта у клініці становить кілька годин.

Рекомендується обмеження фізичного навантаження та виключення статевих контактів протягом 10 днів після операції.

 

Отримані здорові сперматозоїди використовують у програмі екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) з ICSI (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда) або кріоконсервують для подальшого використання.

Попередня публікація
Наступна публікація

Записатись на консультацію