Гістероскопія – це мінімально інвазивний метод обстеження, який полягає у безпосередньому огляді порожнини матки з допомогою гістероскопа – тонкої трубки, яка проникає через шийку в порожнину матки з метою дослідження та лікування. Розрізняють діагностичну (офісну) та оперативну (гістерорезектоскопію) гістероскопії.

Варто зазначити, що Медичний центр «Дамія» обладнаний новим, сучасним обладнанням для гістероскопії (фірми Karl Stotz та Soring). При проведенні гістероскопії розрізи не робляться. Гістероскоп вводиться через природні статеві шляхи (піхву, шийку матки) безпосередньо в матку. Для розширення порожнини матки (воно потрібне для того, щоб краще оглянути порожнину матки) через гістероскоп під тиском вводиться рідина.

Відеокамера й світловий датчик гістероскопа виводять на екран монітора збільшене в кілька разів зображення порожнини матки, шийкового каналу, отворів фаллопієвих труб. Гістероскопія може бути діагностичною або лікувальною, а також, зовсім нещодавно, ми почали проводити офісну гістероскопію.

Офісна гістероскопія передбачає введення гістероскопа без використання дзеркал і без будь-якого попереднього знеболення, тобто без наркозу. Процедура є практично безболісною.

Офісна гістероскопія є унікальною процедурою, оскільки має найвищий рівень доказовості. Вона дає можливість побачити та задокументувати виявлену патологію. Показаннями для офісної гістероскопії є:

  • діагностика хронічного ендометриту;
  • діагностика та видалення невеликих поліпів порожнини матки;
  • діагностика та видалення будь-яких поліпів цервікального каналу;
  • діагностика іншої патології цервікального каналу – диспластичні зміни цервікального каналу з можливістю прицільної біопсії, атрезія цервікального каналу;
  • виявлення і вилучення ВМС;
  • визначення прохідності маткових труб. Метод є таким же точним і чутливим, як і процедура метросальпінгографії (визначення прохідності маткових труб з допомогою рентгенографії).
Попередня публікація
Наступна публікація

Записатись на консультацію