У Медичному центрі Дамія» займаються корекцією всіх видів чоловічого та жіночого безпліддя. То що ж таке безпліддя?

Якщо Ви маєте регулярні незахищені статеві контакти протягом 1 року без настання вагітності, тоді варто звернутися до репродуктолога. Якщо ж вам більше 35 років, то термін відкритого статевого життя як маркера безпліддя обмежується 6 місяцями.

Не лякайтеся – ви не самотні в даній проблемі! Згідно даних ВООЗ, кожна 6 пара у світі стикається із труднощами у досягненні вагітності. Але хороша новина в тому, що ми можемо допомогти. Близько 90% пацієнтів реалізували свою мрію про створення повної сім’ї при вчасному зверненні до фахівців.

Які причини безпліддя?
Існує декілька основних причин. Близько 30% безпліддя припадає на жіночий чинник, 30% – на чоловічий, 20% – на комплекс чоловічого та жіночого чинників і 20% – незрозумілого ґенезу, так зване ідіопатичне.

 

 

Причини жіночого безпліддя

Проблеми з овуляцією
Широко розповсюджена причина безпліддя у жінок внаслідок:

 • відсутності овуляції через гормональний дисбаланс при синдромі
  полікистозних яєчників (СПКЯ);
 • поганої якості яйцеклітин через вікові зміни (після 36 років);
 • передчасне виснаження яєчників, коли вони перестають працювати до
  досягнення жінкою 40 років;
 • лютеїнізація неовульованого фолікула.

Після діагностики стану жінки лікування може включати в себе стимуляцію моноовуляції, інсемінацію (ВМІ), ЕКЗ або донацію яйцеклітин.

Проблеми зі станом порожнини матки та маткових труб

Яйцеклітина потрапляє у маткову трубу під час овуляції, де відбувається її запліднення  сперматозоїдом чоловіка, утворюється ембріон. Далі цей ембріон переміщається з фаллопієвої труби до матки. Якщо маткова труба є непрохідною, шансів для досягнення вагітності немає, хоча запліднення відбулося.

Причинами непрохідності маткових труб є:

 • ендометріоз;
 • рубцева тканина;
 • запальні захворювання органів малого тазу;
 • спайки з попередньої операції;
 • пошкоджені кінці маткових труб;
 • операції на органах малого тазу;
 • субсерозні міоматозні вузли.

У таких випадках єдиним виходом є  екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Проте, якщо проблема лише в частковій непрохідності маткових труб, іноді їх функцію вдається відновити шляхом оперативного лікування при лапароскопії на органах малого тазу. Якщо після операції з відновлення прохідності маткових труб вагітність не настала протягом 6 місяців – 1 року, тоді – лише ЕКЗ!

Прийом певних медикаментів

Препарати для хіміотерапії мають токсичний і незворотній вплив на яєчники. Проте спеціалісти нашого центру досягли значних результатів у заморожуванні та збереженні яйцеклітин, тобто програмах збереження онкофертильності. Якщо у вас виникає необхідність прийому хіміотерапії, ми наполегливо рекомендуємо подбати про майбутнє та здорових діток. Збережіть свої яйцеклітини до початку лікування!

Причини чоловічого безпліддя

Проблеми з якістю сперми

Причиною безпліддя у чоловіків може бути аномальна або недостатня кількість сперми:

 • недостатня кількість сперматозоїдів;
 • порушення морфології (будови) сперматозоїдів;
 • порушення рухливості сперматозоїдів.

В нормі в зразку сперми повинно бути мінімально 20 мільйонів сперматозоїдів на 1 мл, половина з яких – активнорухомі.

Для підвищення фертильності сперми використовуються різноманітні лікарські засоби, призначати які може лише фахівець. Впровадження технології ІКСІ (введення сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини) дає великий шанс для сімейної пари з чоловічим безпліддям.

Заблоковані канальці

У кожній часточці яєчка розташовуються 1 – 4 звивистих сім’яних канальця, довжиною від 30 до 80 см, в стінці яких відбувається сперматогенез. На верхівках часточок звивисті канальці продовжуються в короткі прямі канальці, з яких бере початок система сім’явивідних проток. Будь-які з вищеописаних канальців можуть бути заблокованими.

Яєчка

Яєчка виробляють і зберігають сперму. Якщо вони пошкоджені, це безпосередньо впливає на якість та кількість сперми. Пошкодження яєчок може мати безліч причин: інфекції, онкологічний процес, операції на яєчках тощо.

У цих випадках все ще можливо вилучити сперму хірургічним шляхом.

Прийом певних медикаментів

Тривале та надмірне використання анаболічних стероїдів зменшує кількість сперматозоїдів і впливає на їх рухливість. Препарати для хіміотерапії здатні незворотньо пошкодити сперматогенез. Наш центр у таких випадках пропонує кріоконсервацію сперми. Збережіть сперму до початку лікування онкологічного процесу!

Особливість лікування проблем із зачаттям у нашому центрі полягає в тому, що ми починаємо з найпростіших методик, максимально наближених до природного зачаття. В першу чергу, надаємо перевагу природному відновленню фертильності у тих випадках, коли це можливо.

Коли ж є покази до використання методики запліднення «в пробірці», то нашим пацієнтам варто знати: наші лікарі одними з перших в Західній Україні почали допомагати безплідним парам, застосовуючи саме цей метод. І сьогодні – це 20-річний практичний досвід. Ми часто допомагаємо пацієнтам, які вже мали невдалу спробу лікування безпліддя в іншій клініці.

Ефективність нашої роботи, в залежності від причини, віку та інших чинників, складає до 75%. Тому, навіть маючи гіркий досвід, не впадайте у відчай. Ми можемо вам запропонувати кращий шанс на батьківство!

Попередня публікація
Наступна публікація

Записатись на консультацію