Фахівці клінік з різних міст та країн світу прагнуть одного – партнерських відносин з пацієнтами, відкритості, швидкої комунікації та надання якісної медичної допомоги.

В Медичному центрі «Дамія» ми сповідуємо персоналізований підхід до кожного. Досі існує стереотип, що в клініці репродуктології відразу пропонують допоміжні репродуктивні технології, гормональну стимуляцію та запліднення ін вітро. На практиці все не так!

Шлях до батьківства пари з безпліддям в анамнезі розпочинається з комплексного поетапного обстеження. А лікування призначається по факту, за принципом «від простішого до складнішого». Наша мета – максимальна природність в питаннях зачаття, виношування вагітності та народження здорової дитини.

 

За кордоном в різних галузях популярний термін «sustainability».
Sustainable, як програма в репродуктології, – це, в першу чергу:

 • раціональність;
 • відновлення природної фертильності;
 • врахування майбутніх потреб родини – здоров’я наступних поколінь.

У лікарів-репродуктологів МЦ «Дамія» – понад 20-річний досвід лікування пар з безпліддям, набутий на практиці та симпозіумах світового рівня.
Раціональна тактика ведення пари є вирішальною для успіху.

Перша зустріч розпочинається зі спілкування:

 • збору сімейного, спадкового анамнезу. Якщо у пари є історія обстеження та лікування безпліддя – фіксуються всі важливі кроки
 • врахування віку жінки. Саме цей показник має вирішальне значення у виборі тактики лікування!
 • оцінки спермограми, що коротко та змістовно характеризує репродуктивний потенціал чоловіка. Корекція відхилень при потребі
 • оцінки гормонального профілю жінки, або «гормонального дзеркала». Корекція порушень при необхідності
 • призначення дієтичного харчування, вітамінів та інших процедур для покращення здоров’я пари в цілому
 • проведення на місці офісної гістероскопії – ключового етапу амбулаторного обстеження жінки. Метод дозволяє виключити патологію порожнини матки, ендометрію, одночасно провести визначення функціональної прохідності маткових труб. Це особлива тема для нашого закладу. Дану маніпуляцію успішно проводимо протягом 10 років та навчаємо лікарів з різних куточків України та інших країн зарубіжжя.

В подальшому пацієнтам рекомендується:

 • індукція моноовуляції впродовж 3-4 циклів – стимуляція спеціальними таблетованими або ін’єкційними препаратами для дозрівання двох або більше фолікулів в одному менструальному циклі пацієнтки. Індукція овуляції – здоровий «тренінг» яєчників, що підвищує шанси на настання вагітності.
 • проведення внутрішньоматкової інсемінації спермою чоловіка або донора – введення спеціально обробленої концентрованої сперми у порожнину матки в період овуляції. Сперматозоїди повинні бути категорії А: швидкорухомі з прямолінійним рухом, найкращі для запліднення. Інсемінація використовується у випадках шийкового фактору непліддя, коли відсутній цервікальний слиз або він поганої якості. Також практикується при незначних відхиленнях в чоловічому здоров’ї – помірному зниженні кількості або рухливості сперматозоїдів. Щодо кількості процедур, то вчені з різних куточків світу досі дискутують. Однозначно, потрібні мінімум три процедури для ефективного результату.

 

Якщо після всіх перерахованих методів подружня пара не завагітніла, рухаємося до наступного етапу – використання допоміжних репродуктивних технологій.

Попередня публікація
Наступна публікація

Записатись на консультацію