Добрий день,

Мене звати Коцабин Наталія, я є головним лікарем в медичному центрі Дамія, але головне моє покликання є допомагати парам відчути радість народження дитини!

Вже більше як 4 роки працює заснована на базі нашої клініки школа для лікарів «Мистецтво гістероскопії», де ми щомісяця вчимо лікарів з усіх куточків України цій молоінвазивній методиці.

В цій статті я хочу розповісти про один із розділів гістероскопії, а саме – офісну або діагностичну гістероскопію.

Офісна гістероскопія – це «золотий стандарт» обстеження слизової піхви, шийки матки, порожнини матки та цервікального каналу.

Офісна гістероскопія – це зовсім інший погляд на питання обстеження і лікування. Процедура дозволяє провести візуальну оцінку порожнини матки та ендометрію. Це рівень доказовості А (найвищий) у ефективності діагностики проблем порожнини матки. Мало того, процедура проводиться без знеболення і навіть використання гінекологічних дзеркал! Це надзвичайно важливо для жінок, які ще не мали пологів. Або, просто бояться гінеколога!

Офісна гістероскопія процедура номер 1 на етапі обстеження усіх пацієнток, які не можуть зачати вагітність.

У випадку підозри на патологію ендометрію, таких як поліпи, гіперплазія, вростання ВМС, – є достовірним методом для підтвердження діагнозу.

Під час офісної гістероскопії можна ретельно оглянути стінки піхви, що не завжди вдається при огляді «в дзеркалах» та провести такий самий огляд шийки матки, як при кольпоскопії.

Діаметр інструменту – від 2,9 мм!

Процедура проводиться з 7 по 11 день менструального циклу або за призначенням лікаря.

Офісна гістероскопія, незважаючи на свою назву, проводиться в умовах операційної для належного дотримання умов стерильності та безпеки пацієнтки. В середньому процедура триває від 5 до 15 хвилин, після чого пацієнтці немає потреби перебувати в клініці.

В багатьох країнах, а саме Італії, Франції, Англії та клініках по всьому світу, офісна гістероскопія виконується на ряду із звичайною кольпоскопію. Жінка приходить у певний день циклу (тому що це єдине, що має значення для проведення процедури) і може одразу пройти огляд порожнини матки.

Отже, офісна гістероскопія:

 • не потребує використання гінекологічних дзеркал
 • не травмує шийку матки
 • не потребує знеболення
 • не провокує ускладнень.

Що дає пацієнту:

 • Виявити аномалії порожнини матки,
 • Виявити мікрополіпи,
 • Виявити гіперплазію або іншу патологію ендометрію та взяти прицільну біопсію (що, крім непліддя, важливо для виключення злоякісних перероджень в ендометрії),
 • Виявити хронічний ендометрит (до речі, даний метод діагностики прирівнюється за ефективнісю до імуногістохімічного),
 • Взяти прицільну біопсію ендометрію або слизової цервікального каналу
 • Видалити невеликі поліпи і синехії порожнини матки.
 • Визначити прохідність маткових труб з допомогою бульбашкового методу.

 

Моє тверде переконання рекомендація – офісна гістероскопія процедура номер 1 на етапі обстеження усіх пацієнток, які не можуть зачати вагітність.

Якщо залишилися запитання – ми з радістю допоможемо!

Записатись на консультацію