Коцабин Наталія Володимирівна
Коцабин Наталія Володимирівна

Хочу поділитись особливим клінічним випадком.

2 роки тому до мене звернулася жінка 39 років із запитом про ПРП-активацію яєчників. В передісторії треба сказати, що їй таку процедуру рекомендували за кордоном, в одній із країн ЄС, де вона проживає. Але прочитавши мою публікацію, вона звернулася саме в наш центр Дамія. Також треба відмітити, до нашої зустрічі у жінки вже було три цикли стимуляції в програмі запліднення ін вітро. Без успіху.

АМГ на момент первинної консультації 0,4 нг/мл. В обох яєчника по 2 антральні фолікули.

Отже, узагальнюючи, можна констатувати одне – випадок не простий.

Для мене, він був своєрідним викликом, але найбільше мотивувало почати працювати саме впевненість та рішучість з боку жінки. І хочу сказати, за два роки які ми разом ішли до спільної щасливої мети, незважаючи на численні труднощі, а це і втрата близьких, ситуації пов’язані з карантинними обмеженнями, я жодного разу не бачила, що вона вагається, чи втратила ВІРУ.

Отже, по перше – ПРП ін’єкційна терапія у яєчники зарекомендували себе як доволі дієва процедура саме для омолодження жінок. Є достатньо публікацій про особистий (підкреслю) досвід грецьких лікарів.

Звичайно, доказовою медициною, це назвати важко. Але з іншого боку ми маємо численні позитивні відгуки про використання ПРП в дерматології, в неврології. Тому було консілярно вирішено провести ін’єкції ПРП в обидва яєчники пацієнтці в три етапи.

По друге, через декілька місяців моніторингу на УЗД після останньої ін’єкції ми приступили до етапу накопичення яйцеклітин. Це підхід в ДРТ, коли ми накопичуємо яйцеклітини від декількох циклів стимуляції, вітрифікуючи всі отримані, а запліднення відбувається лише один раз.

Тричі проводилась контрольована стимуляція яєчників та пункція фолікулів. Процедури стимуляцій були розтерміновані в часі через COVID 19, вакцинацію подружньої пари та карантинні заходи.

Результатом нашої роботи стали 6 зрілих яйцеклітин, з яких ми отримали 3 бластоцисти хорошої якості і одну генетично здорову дівчинку!
На разі здорова мама виношує здорову вагітність!

Дорогі пацієнти, хтось може сказати, що це даремно потрачений час і даремні надії іншим парам. Так, завдяки програмі донації яйцеклітин, у жінки вже 2 роки тому народилася б здорова дитина. Так, насправді це диво, тому що доказова медицина говорить нам про дуже низький відсоток утворення генетично здорових ембріонів у жінок пізнього репродуктивного віку.

 

У всіх нас є вибір. І у всіх нас є шанс.
А все решта, я вірю і точно знаю, у Божих руках!

Записатись на консультацію